بیانیه قومندان حکیم شجاعی در مورد تحولات اخیر کشور

بیانیه قومندان حکیم شجاعی در مورد تحولات اخیر کشور

همانطوری‌که می‌‍دانید مسایل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور، همه زیر شعاع انتخابات قرار گرفته است؛ بنابر این،مشکلات انتخاباتی تبدیل به یک مساله ملی گردیده، چالش و به تعویق انداختن این پروسه جفا در حق مردم افغانستان است. این جانب از نامزدان محترم خواهانم که هر چه زود تر به توافقات سیاسی دست یابند تا مردم افغانستان، زندگی آرام را تجربه کنند.
همانگونه که از قبل پیش بینی شده بود، سال ۲۰۱۴ یک سال استثنایی در تاریخ افغانستان است. انتخابات، خروج نیروهای خارجی و عملیات های نظامی به محوریت اردوی ملی و وزارت دفاع، این سال را به یک سال خونین و پر از ابهام و سردرگمی تبدیل کرده است. چند روز قبل وزیران محترم دفاع و وزارت داخله در شورای ملی ابراز نمودند: که این سال خونین ترین سال برای اردوی ملی و پولیس ملی بوده است. من به عنوان اینکه مدافع این مردم هستم؛وظیفه ام دفاع از مردم است و تجربه آنها را سالهاست که تجربه می کنم، با تمام وجودم این سخنان را لمس کرده ام؛ اول از خداوند بزرگ برای شهدا افغانستان اجر عظیم و برای فاملین آنها صبری جمیل خواهانم. جنگ، خود کشته شدن و کشتن است؛ جنگ عامل بربادی و نابودی یک جامعه است، جنگ پرنده صلح را شکار کردن است. اما هستند جنگ‌هایکه که قداست دارد، جنگ، جنگی عادلانه است؛ قهرمانان جنگ‌های عادلانه اسطوره شجاعت می گردند. آن جنگ؛رزمیدن در راه دوست و دفاع از وطن و مردم خود است، آن جنگ، رزمیدن بخاطر نابودی دشمنان آزادی و انسانیت است. خوش بحال آنهایکه توفیق رزمیدن و شهید شدن در راه راست یافته اند و تبدیل به کشتی نجات مردم خود گردیده است.
شهید شدن و کشتندر افغانستان پشینه تاریخی داشته و جوانان بسیاری بخاطر دفاع از میهن؛ جان خویش را از دست داده و خون خودرا نثار آزادی و دفاع از این مردم کرده اند.امروزه آزادی ما مرهون پش کیسوه‌تان اند که خون خودرا هدیه ما کرده اند.
طالبان، دشمن یک قوم، دشمن یک شهر، دشمن کشور خاص و دشمن یک منطقه نیست، بلکه دشمن انسانیت است. این نیروی اهریمن و این ارتش شیطانی مثلروباه، هرزگاهی دست به عملیات خون‌بار بصورت چِریکی می زنند. تاریخ بشر گواهی می‌دهد که ظالمان از هر جهت شکست خورده و روسیاه شده اند،با اینکه کشورهای همسایه، خصوصا پاکستان و برخی سیاست مداران داخل کشور، بخاطر اهداف شوم خویش و تحقق آرمانهای غیر انسانی خود طالبان را حمایت می کنند. اما این‌ها چون جاسوس اند و اهداف شوم دارند، هیچ‌گاه قادر نخواهد بود که با نظام تا دندان مسلح کشور وارد عملیات های رو برو گردد. اما قابل تأسف است که با این همه قتل و کشتار، با این همه ظلم و بیداد گری و با اینکه دولت مردان همه میدانند طالبان دشمن قسم خورده این مرز و بوم است؛ ولی جبهه معین و مشخص در مقابل این گروه نگرفته است. تا هنوز این برادران، بجای دشمن، ناراضی محسوب می گردند. بنده به عنوان خادم این ملت، طالبان را دشمن قسم خورده خود و ملت خود می دانم و هیچگاه طالب را دوست و برادر ناراضی نمی خوانم. چون برادر ناراضی خواندن طالب، ظلم و جفا در حق مردم و نا سپاسی از خون شهدا می باشد.
ارزگان لانه طالب است. همان طالب که بگفته‌ی وزیر محترم داخله به زبان خارجی، غیر از زبان ملی ما که پشتو و دری است صحبت می کنند. طالب از همین نوع اش در ارزگان وجود دارند و همیشه فرصت می طلبند تا خونخوارگی و قتل کشتار نمایند. اما به فضل پروردگار هیچگاه طالبان در حیطه مسئولیت من موفق به اهداف شوم خود نگردیده اند. من به لطف خدا و همکاری یاران و عساکرخود همواره این نیروها را شکست داده و از مرزبوم خود دفاع کرده‌ام. طالبان از هر نوع اش کی باشد توانایی مقاومت و ایستاده گی در مقابل من را ندارد. به وزارت محترم داخله و دفاع اطمینان می دهم که در حیطه ارزگان و یا در هر جائی دیگر که من را بگمارند؛ من طالب را با تمام حامیان اش نا بود می کنم. طالبان از هر حیله و مکاری، که استفاده کنند، در هر زبان که تکلم نمایند، با هر نوع اسلحه که مسلح باشند و با هر تاکتیک جنگی که وارد جنگ شوند ساعتی مقاومت نخواهد توانیست و راهی فرار را گم خواهدکرد.
با احترام
حکیم شجاعی
۲۷/سنبله/ ۱۳۹۳

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Ads Budget Will Spend to Community
Ads Budget Will Spend to Community