تجزیه واحدهای اداری یا نفاق افگنی؟

تجزیه واحدهای اداری یا نفاق افگنی؟

این روزها حرف و حدیث اکثریت از مردم مارا تجزیه واحدهای اداری بزرگ چون جاغوری، مالستان و ناور به چندین واحد اداری کوچک تر، که از سوی اربابان قدرت مطرح بحث گردیده، شکل می دهد. تحلیل و تفسیر داغ پیرامون چگونگی این تصمیم گاهی به مشاجره لفظی میان مردم می انجامد.

بدین جهت چند نکته قابل تامل است:
۱- از آنجائیکه جنبش روشنائی به یک کتله بزرک و شکست ناپذیر تبدیل گردیده و از حمایت های همه جانبه مردم برخوردار است، طوری که موجودیت اربابان قدرت و دولت ناکار آمد را زیر سوال قرار داده، ممکن است این طرح به خاطر ایجاد شکاف میان مردم باشد.
۲- بهتر میدانید که بحث ولایت شدن جاغوری با تقویم انتخاباتی گره خورده بود، هر کاندید برای گرفتن رای با شعار کاذب و عوام فریبانه وارد بازی شدند و زمانی که به مقصد رسیدند نه تنها بحث ولایت شدن مطرح نشد بلکه حقوق اولیه شهروندی را نادیده گرفتند و پایمال کردند. با توجه به این حقیقت ممکن است عناصر که از محبوبیت اجتماعی شان کاسته شده با این ترفند در تلاش بدست آوردن جایگاهی اجتماعی خود باشند.
۳- خون شهدای عزیز که به خاطر تحقق عدالت اجتماعی جان باختند موجب شد تا فاصله عمیق میان دولت و ملت ایجاد شود و مردم دست از حمایت ارگ نیشنان مستبد و خود رای بردارند.و حال کاخ نیشنان در تلاش برآمده اند تا فکر مردم را با این بازی مشغول سازند و خود اسپ مرادش را رکاب زند.

نوت: خوب است مردم ما کماکان جنبش روشنایی را مورد حمایت قرار داده، نگذارند این بازی موجب نفاق و کدورت بین شان گردد.
جاغوری، ناور و مالستان با تاریخ مشترک، درد مشترک و سرنوشت مشترک و از سوی دیگر با کثرت نفوس و وسعت جغرافیایی که دارد باید از ولایات درجه اول کشور شناخته شود.

 

نویسنده: محمد نسیم باهنر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Ads Budget Will Spend to Community
Ads Budget Will Spend to Community