راه‌های مواصلاتی مالستان مسدود شد!

راه‌های مواصلاتی مالستان مسدود شد!

بارندگی برف سنگین و ریزش برف کوچ؛ باعث مسدود شدن سرک غزنی-مالستان گردیده است.

با ریزش اولین برف زمستانی مسیر مالستان –ناهور- غزنی مسدود میگردد و سرک مالستان-جاغوری-قره باغ یگانه مسیر است که ولسوالی های مالستان، اجرستان و قسمت های از ولایت ارزگان را به مرکز غزنی متصل میسازد.
طبق گزارشات رسیده دو موتر مالستانی در میان کوتل غجور-سیداحمد در زیر برف کوچ شده است که خوشبختانه سرنشینان موتر نجات یافته و تا هنوز موترها زیر برف کوچ گیر مانده است و تعداد زیادی از مسافران که عازم ولسوالی های مالستان و اجرستان بودند اکنون در سنگماشه ولسوالی جاغوری گیر مانده اند و منتظر اند تا با باز شدن کوتل قیچیغو به خانه های خویش برگردند.

ولسوالی های مالستان، خاص ارزگان و اجرستان فاقد مراکز مجهز صحی اند و برای تداوی امراض عادی مجبور اند به شفاخانه سنگماشه جاغوری مراجعه نمایند، اکنون با بسته شدن این سرک تلفات انسانی در این سه ولسوالی متصور است.
طبق وعده های انتخاباتی هر دو تیم قرار بود انحصار جغرافیایی مناطق مرکزی بشکند اما از قرار معلوم هیچ تدابیر برای ایجاد تسهیلات ترانسپورتی ولسوالی های مالستان، اجرستان، خاص ارزگان و قسمت های از ولسوالی ناهور در نظر گرفته نشده است و دولت حتی تدابیر برای باز نگه داشتن یگانه معبر زمستانی این ولسوالی ها اتخاذ نکرده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Ads Budget Will Spend to Community
Ads Budget Will Spend to Community