روز سه شنبه سه شهروند غزنی توسط طالبان سربریده شد

روز سه شنبه سه شهروند غزنی توسط طالبان سربریده شد

راه‌های مواصلاتی تمام ولسوالی های ولایت غزنی به مرکز این شهر تحت سلطه گروه طالبان است – بخصوص چهار ولسوالی: مالستان، جاغوری، قرباغ و ناهور. باشندگان این ولسوالی های یاد شده در طول سیزده سال حکومت کرزی همیشه قربانی داده است و گروه تروریستی طالبان هرازگاهی در مسیر راه، دست به توقف و باز جویی مسافرین میزنند و هرکی را با لباس تمیزتر و قیافه خوش رنگتر بیبنند از موتر پائین کرده و به فجیع ترین شکل بقتل میرسانند؛ این قصه ای همیشه گی مسیر این ولسوالیهاست.
در تازه ترین اتفاق که در این مسیر رخ داده است قتل سه باشنده ولسوالی ناهور: دو تن آنان باشنده منطقه خوات و یکی دیگر آن باشنده منطقه گرم آب میباشند که از سوی این گروه روز یکشنبه در منطقه قیاغ ولسوالی جغتو، در چند کیلومتری شهر غزنی، توسط طالبان از موتر پائین گردیده و روز سه شنبه تنان بی سر آنانرا در همین منطقه در کنار جاده انداخته اند.
گفته میشود طالبان وقتی این سه نفر را از موتر پایان کرده اند، آنان را با خود در جای نامعلوم دیگری انتقال داده و بعد از پرس و پال، دست به تلاشی و تجسس در موبایل آنها زده و بعد آنان را بطور فجیعانه سر بریده و به اجساد بی روح آنان نیز رحم نکرده و اجساد آنان را دریده اند.
اینها اتفاقاتی است که همیشه در مسیر ولسوالی های این ولایت رخ میدهد. اما چرا هیچگاه این اتفاقات فجیع توسط مسئولین ولایت غزنی گزارش داده نمیشود و به رسانه ها درز نمیگردد؟ و همیشه افرادی که در این مسیر به قتل میرسند خاموشانه به فراموشی سپرده میشود.
این حادثه در امتداد جنایتی صورت میگیرد که چندروز قبل از این واقعه، گروه تروریستی طالبان سه فرد ملکی دیگری را نیز از این منطقه از موتر پایان کرده و آنانرا بجرم کارمنددولت، بقتل رسانیده و اجساد آنان را کنار جاده انداخته و سپس اعلام نمودند که طالبان اجساد آنان را بطور تحفه تقدیم حکومت محلی غزنی کرده است.
در این ایام، که فرصت زیادی به عید سعید قربان باقی نمانده است، نا امنی و راه گیریهای گروه تروریستی طالبان در این ولسوالیهای نامبرده، افزایش یافته و زندگی و رفت و آمد را بالای مردم سخت کرده است و تعداد زیادی از راننده های که در این مسیر جهت حمل و نقل مسافرین این ولسوالی ها کار میکردند، بخاطر نا امنی و راه گیری های بی سابقه ای که در این مسیرها از سوی طالبان براه انداخته شده است و دولت محلی نیز هیچ گونه توجهی در این زمینه ندارند و نمی کنند، دست از کار کشیده اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Ads Budget Will Spend to Community
Ads Budget Will Spend to Community