شورای حراست و ثبات افغانستان، بزرگترین اپوزیسیون کشور خواهد بود

شورای حراست و ثبات افغانستان، بزرگترین اپوزیسیون کشور خواهد بود

شماری از رهبران بزرگ جهادی و سیاسی تحت نام شورای حراست و ثبات افغانستان به عنوان اپوزیسیون در غیاب دو عضو اش هر یک زلمی رسول و وحیدالله شهرانی اعلان موجودیت کرد.
صادق مدبر، رسول سیاف، یونس قانونی، اسماعیل خان، بسم‌الله محمدی، عمر داوودزی، عبدالهادی ارغندیوال، عبدالرووف ابراهیمی، اعضای بزرگ این شورا هستند.

picture-6
این شورا به گفته آقای سیاف قصد سقوط نظام را ندارد، بلکه نگرانی که بخاطر نا امنی دارد اعلام موجودیت نموده و می خواهد بخاطر بقای دولت افغانستان کار کند، این نشان می دهد که در قدم اول این اشخاص از جان خود می ترسند تا دفاع از کشور و مردمش، و این موضوع را تاریخ بخوبی بیان نموده می تواند.

در این اواخر مسئله ترور و دهشت یکی از مشکلات حاد، برای افراد و اشخاص جهادی و سیاسی، خصوصاً اشخاص که در حکومت پیشین فعالیت می کردند گردیده است. به گفته آقای سیاف این گروه برای رئیس جمهور هشدار داده است؛ اگر و به وضعیت افغانستان رسیده نتواند، این کشور از کنترول خارج خواهد شد. شورای حراست و ثبات برای گسترش اصلاحات و بهبودی همراه دولت با قدرت دست داشته اش همکاری خواهند نمود و حکومت هیچ وقت نمی تواند قدرت مجاهدین را نادیده بگیرد.

آقای قانونی گفته است که این شورا بطور مقطعی کار نخواهد بود بلکه دوامدار به فعالیت خود ادامه می دهد و فعلاً برای چهار سال آینده پلان خویش را ترتیب داده است. وی گفته است که شخصاً آواز تباهی این کشور را با گوشش شنیده است و  دسایس بیرونی که وجود دارد، سال آینده افغانستان را به پایتخت تروریزم تبدیل خواهد شد. این شورا نگران مردم افغانستان است و با رویکرد اصلاح طلبانه و مبتنی بر سیاست عقلانی راه حل را برای بحران کشور پیدا خواهد کرد. وی برای دولت گوشزد می کند که اگر لوی جرگه برگزار نگردد حکومت وحدت ملی به اساس توافقات که بین خود نموده است، در ماه سنبله سال آینده مشروعیت اش را از دست می دهد و اگر این کار شان بر اساس توافق خودشان صورت بگیرد به شدت مورد سوال قرارخواهد گرفت.

همچنان عمرداوودزی می گوید که این روش که حکومت به پیش گرفته است قبلاً تجربه گردیده است و این راه به گورستان می رود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Ads Budget Will Spend to Community
Ads Budget Will Spend to Community