نغمه‌های داوودی در تهران نواخته شد

نغمه‌های داوودی در تهران نواخته شد

کنسرت بزرگ و شکوهمند سلطان صدا، داوود سرخوش با حضور شخصیت‌ها و مقامات دولتی از کشور جمهوری اسلامی ایران همچون دکتر احمد توکلی نماینده مجلس، آقای میرهادی از نهاد ریاست جمهوری، و معاونان سیاسی و امنیتی وزیر کشور، آقای عرب سرخی معاون حراست امور هنری وزارت ارشاد، آقای مهرجردی از اعضای برجسته دفتر معاونت هنری، دکتر علی‌رضا رجایی از روابط بین‌الملل وزارت خارجه، دکتر سعیدی کیاسری رییس کانون ادبیات ایران، حجت الاسلام سید عبدالله حسینی مشاور معاونت فرهنگی هنری شهرداری تهران و برخی از شعرا و نویسندگان و هنرمندان؛ مانند ابوطالب مظفری، زهرا حسین زاده، عارف جعفری و عباس نشاط و نمایندگانی از سفارت افغانستان در تهران و حضور پرشور و پر شکوه مهاجرین افغانستانی و هنر دوستان افغانستانی و ایرانی چهارشنبه ۱۱ سنبله ۹۴ در بزرگترین و مجهز ترین تالار کشور «مرکز همایش‌های وزارت کشور» به همت مؤسسه انتشارات عرفان با همکاری مؤسسه فرهنگی هنری صلصال و مؤسسه فرهنگی ثمر و شرکت بازرگانی رسولیان برگزار شد.yobfaredfw_b (2)

داوود سرخوش کنسرتش را با آهنگ معروف «یا مولاعلی» آغاز کرد و در ادامه ترانه‌های پیشکسوتان موسیقی افغانستان مرحوم استاد ساربان و احمد ظاهر را اجرا کرد. داوود سرخوش را نوازندگانی همچون استاد حنیف هارمونیه نواز، خالد هاشمی رباب نواز، حامد اکبری کیبورد نواز از کابل، فرزاد حبیب کیبورد نواز از کانادا، رامین نوا تبله نواز از استرالیا، هادی نوری وایولون نواز از مشهد، همراهی می‌کردند. وی در معرفی گروه نوازنده‌اش افزود: «اینبار خواستم که از سه نسل موزیسین داشته باشم هم از پیشکوستان و هم از دنیای مهاجرت و هم از نسل جوان امروز» داوود سرخوش در ابتدای اجرای هر آوازش به معرفی آن می‌پرداخت. با اجرای آهنگ معروف «سرزمین من» اشک از چشمان او و حاضرین در تالار جاری شد. در ادامه ترانه‌ای برای مادر و دیگر آهنگ‌های زیبا و دلنشینش را اجرا کرد. به احترام اذان مغرب مدتی کنسرت متوقف شد. در بخش دوم برنامه به سبک شهرستانی، جاغوری، اورزگانی و… دمبوره نواخت. از ویژگی‌های این کنسرت،

شعر‌های زیبا و پر محتوا و اجرای فوق العاده و بی‌نظیر همراهی و همکاری مهاجرین عزیز و حضار در تالار بود که با صبر و حوصله و دقت و با نظم و نزاکت برنامه را همراهی می‌کردند. جا دارد از تلاش‌های بی شائبه آقایان محمد ابراهیم شریعتی مدیر مؤسسه انتشارات عرفان و رایان(علی) رضایی «مدیر برنامه‌های استاد داوود سرخوش» که با تلاش و مدیریت خوب و تیم انتظامات که در نظم و انظبات برنامه و همه دوستانی که در برگزاری این رویداد فرهنگی هنری همکاری کردند تشکر و قدردانی کرد. کنسرت داوود سرخوش با آهنگی درباره افغانسان با این شعر خاتمه یافت:

 بیا تا لاله و سنبل بکاریم

از این جا تا خود کابل بکاریم

بجای ماین در آغوش این خاک

کنار جاده هایش گل بکاریم

خدایا شهر کابل شهر کابل

ندارد ذره‌ی تاب و تحمل

نبیند جنگ را در خواب هرگز

نیفتد باز در دست چپاول

 منبع: جمهوری سکوت

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Ads Budget Will Spend to Community
Ads Budget Will Spend to Community